امروز: دوشنبه,25 تیر 1397
مفتاح رهنورد خبرخوان

تبلیغات

کاربرد چراغ Daylight چیست؟

آیا تا به حال کلمه دی‌لایت (Daylight)، به گوشتان خورده است؟ این چراغ نوعی ویژگی در غالب خودروهای امروزی بوده اما دلیل نصب و تأکید بر چراغ‌های دی لایت چیست؟ آیا صرفاً جنبه زیبایی دارد یا برای آن کارایی بیشتری در نظر گرفته شده است؟

خودروی ایمن؛ همه چیز کیسه هوا نیست!

تنها تصادفات با سرعت بالا تهدید کننده سلامت ما نیست، همچنین کیسه های هوا تنها رکن تعیین کننده در ایمنی خودرو در کابین اتوموبیل شما نخواهد بود. بلکه نحوه طراحی صندلی های سرنشینان خودرو هم دارای استاندارد های خاص بین المللی است که به حفاظت از سرنشینان کمک می کند.


نکات مهم در شستشوی خودرو

پس از درک اهمیت شستشوی خودرو، باید بدانیم که شستن خودرو حساب و کتاب دارد و طی انجام این مراسم سرگرم کننده اگر اصول و نکاتی را رعایت نکنیم، ممکن است به بدنه خودرو آسیب وارد کنیم.

ضرورت نصب چراغ مه شکن عقب

در بعضی از کشورهای جهان، نصب چراغ مه شکن عقب الزامی نیست و به همین دلیل بعضی از خودروسازان این چراغ را به‌صورت مستقل بر روی خودروهای خود نصب نمی‌کنند و این خودروها دارای دو چراغ دنده عقب هستند.

اپتیما بخریم یا سوناتا؟

اپتیما یا سوناتا؟ : سدان های متوسط خانوادگی یکی از پر طرفدارترین کلاس ها در بین سایر طبقه بندی های خودرو به حساب می‌آید.

پژو 508 بخریم یا رنو تالیسمان ؟

پاییز سال گذشته بود که تالیسمان توسط نگین خودرو وارد بازار شد و این محصول رنو خیلی زود توانست نظر علاقه مندان به خودروهای لوکس و نیمه لوکس را به خود جلب کند. از سوی دیگر، ایران خودرو نیز تابستان امسال در همکاری با پژو در شرکت ایکاپ، جدیدترین محصول خود یعنی پژو 508 را به بازار عرضه کرد که با وجود قیمت کمتر نسبت به تالیسمان، رقیبی جدی برای آن به شمار می رود.

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

پاره‌ای از ایرادهای خودرویی بسیار ساده و روش برطرف کردن آن‌ها نیز آسان است. "تعمیرکار خود باشید" با بیان ساده شما را به رفع مشکل پیش آمده دعوت و تا زمان رفع مشکل مرحله به مرحله راهنمایی می‌کند.

دنا یا پژوپارس؟خودروی ایرانی یا فرانسوی؟

در مقایسه این هفته می‌خواهیم دو محصول ایران خودرو را سنگ محک بزنیم.خیلی از خریداران خودرو زمانیکه پولی بین ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان داشته باشند انتخابشان بین دو خودرو پژو پارس و دنا است.

خودروی «برلیانس» کارکرده بخریم؟

خرید خودروی کارکرده در بازار پر تنوع امروز به خصوص از میان خودروهای با اصالت چینی یکی از دل مشغولی های کاربران ایرانی است.

ساینا صفرکیلومتر بخریم یا رانا کارکرده؟

علت انتخاب این 2 خودرو، قیمت نسبتا پایین آنها در مقایسه با سایر خودروهای موجود در بازار است. همان طور که می‌دانید خودروهای ارزان قیمت ...